Adrian Garcea a demonstrat din nou că este cel mai bun sportiv al județului Gorj.              La Concursul Atletic de Seniori organizat la București,  în sală, a câștigat detașat locul l, la proba de 1500m cu 9 secunde avans  fațaă de cel de pe locul 2.

Garcea s-a impus și la proba de 3000m la care a câștigat cu diferența de 46 de secunde. Timpii realizați au fost de 3’51” la proba de 1500 m și de  8′ 17″ la proba de 3000 m.

Atletul Adrian Garcea va concura pe 15 februarie la Campionatele Balcanice de Atletism organizate la Istanbul, în Turcia.

Sportivul este legitimat la CS Pandurii Tg.Jiu, fiind student la UCB, Facultatea de Educație Fizică și Sport.

Antrenorul său,  Ion Bură, susține că atletul poate să obțină și la Seniori rezultate la fel de valoroase ca cele de la Juniori.

Atletul care a obținut ca junior medalie la Campionatele Europene își dorește sprijin mai mare din partea Primăriei Tg.Jiu, a Consiliului Județean și a DJTS Gorj.